KŪNO – JUDESIO PRAKTIKA

Kodėl smegenys negali surasti fizinės ir emocinės problemos priežasčių?

Smegenys negali surasti, kur glūdi fizinės ar emocinės problemos šaknys. Jos įsisuka į neigiamas mintis, nes dalis smegenų yra labai senos ir rūpinasi instinktyviu išlikimu, kurio dabartinėmis saugaus gyvenimo sąlygomis taip stipriai nebereikia. Todėl galvodami “apie” problemą, jos neišspręsime – tai lyg pasišviestume žibintuvėliu aklinoje tamsoje.

Per visą gyvenimą patirtos emocijos nusėda giliai kūne. Atsakymai glūdi mūsų viduje, gilioje ramybėje. Kuo geriau galėsime jausti savo kūną, tuo tikslesnius atsakymus gausime į savo klausimus. Tačiau šį ryšį dauguma esame praradę, “gyvename” vien galvoje.

Kūno – judesio terapija (dar vadinama somatine) padeda atkurti ryšį su kūnu, palaikyti natūralų organizmo savigydos mechanizmą, subalansuoti sistemų veiklą, ypač nervų sistemos, surasti vidinius ir išorinius resursus geresnei savijautai.

Kaip vyksta Kūno – judesio praktika?

Kūno – judesio praktiką galima apibūdinti kaip pažintinę – patyriminę kelionę į savo vidinį pasaulį per kūną ir judesį. Šioje kelionėje ir klientas, ir terapeutas abu yra aktyvūs. Mintys, pojūčiai, emocijos – viskas, kas pasirodo sesijos metu, yra pamatyti, išgirsti ir priimami su pagarba, be vertinimo, pamokymų ar teisingų atsakymų. Per patyrimą patys atrandame asmeninę tiesą ir vidinę išmintį.

Ką patiriame ir ugdome:

 • sąmoningumą kūne ir judesiuose;
 • vidinį stebėtoją;
 • proto ir kūno integraciją;
 • empatiją, užuojautą sau ir kitiems;
 • pajausti, įvardinti ir išreikšti emocijas;
 • gebėjimą atsipalaiduoti, pailsėti;
 • daugybę konkrečių įgūdžių kaip padėti sau.

 

Šie susitikimai skirti Tau, jeigu:

 • Pavargai nuo nuolatinio bėgimo ir nori gebėti atsipalaiduoti ir pailsėti;
 • Jauti įtampą, fizinį ar emocinį skausmą, ypač somatinio pobūdžio;
 • Jauti nerimą, baimę, paniką, miego sutrikimus;
 • Sieki gyvenime daugiau džiaugsmo, spontaniškumo;
 • Nori geriau save suprasti ir pažinti;
 • Rengiesi pokyčiui ar pokytis vyksta dabar;
 • Tiesiog pajutai, kad nori ateiti
Skaityti daugiau apie KŪNO - JUDESIO PRAKTIKĄ
Individualūs užsiėmimai

Vyksta saugioje, palaikančioje erdvėje, paprastai kartą ar du per savaitę, trunka 1 valandą. Drauge aptariame susitikimų dažnumą, metodus, tikslus, sesijų trukmę ir kt. dalykus, kad skaidrumas ir aiškumas sustiprintų augimo procesą.

Grupiniai užsiėmimai

Grupėje galima geriau pamatyti save kaip atspindį kituose, vystyti bendravimo įgūdžius. Apsijungus kiekvieno grupės nario jėga tampa kelis kartus didesnė. Gera būti dalimi visumos ir tuo pat metu išlikti savimi, jausti kitų palaikymą ir supratimą. Grupės dalyvių skaičius min 2, max 7. Grupė yra uždara – t.y. susiformavus grupei nauji nariai nebepriimami.

 Metodikos

Individualiai ir grupės sesijai gali būti naudojamos metodikos: kalbėjimo, judėjimo, meditacijos, prisilietimo, sąmoningumo, NLP, darbo su kūnu (bodywork), šokio – judesio, kvapai, spalvos, rašymas, piešimas ir kt.

 Apie Kūno – judesio terapijos metodą.

Integruota kūno – judesio terapija (IBMT) yra holistiniu požiūriu paremtas Somatinių judesių ugdymo ir terapijos metodas, pagrįstas Kūno – proto centravimo“ (Body-Mind Centering®) , Autentiško judesio ir Somatinės psichologijos principais. IBMT programą 1990 m. Įkūrė Linda Hartley, Jungtinė Karalysė. IBMT instituto programa atitinka Tarptautinės somatinių judesių ugdymo ir terapijos asociacijos (ISMETA) standartus, somatinio judėjimo pedagogo (RSME) ir terapeuto (RSMT) sertifikatus.

Kas yra somatinių judesių terapija?

„Soma“ galima apibrėžti kaip „kūną, patiriamą iš vidaus“ ir kad tai, ko reikia mūsų gijimui ir augimui, slypi viduje ir tai galime pasiekti išmokę suvokti ir sekti paskui savo vidinius procesus. Mes patys esame aktyvūs ir kūrybiškai dalyvaujame gydomojoje kelionėje, ugdydami pasitikėjimą savo intuicija ir vidinėmis žiniomis, bei įgyjant įgūdžių, padedančių naudotis kūno ir proto išmintimi.

Kas yra IBMT metodas?

IBMT principas grindžiamas ir integruojamas iš trijų pagrindinių praktikos ir teorijos sričių: Autentiško judėjimo; Kūno – proto centravimo (Body-Mind Centering®) ir Somatinės psichologijos.

Autentiško judėjimo disciplina (kurią sukūrė Janet Adler, JAV) siekiama sukurti saugią erdvę, kurioje būtų galima pamatyti, pajausti, įkūnyti ir integruoti, kas tuo momentu iškyla iš pasąmonės, ugdyti „vidinį liudytoją“- aiškaus matymo, atjautos ir priėmimo vietą savyje, kuri yra būtina sąlyga ir santykyje su kitais.

Body-Mind Centering® (BMC®) metodika (kurią sukūrė Bonnie Bainbridge Cohen, JAV) – tai būdas švelniai sugrįžti į savo kūną ir iš naujo patirti mūsų natūralų, prigimintinį pojūčių, jausmų, proto ir dvasios apjungimą. Praktikos dėka mokomės pažadinti kūne sąmoningumą, susitelkdami į lietimą, kvėpavimą, vaizdus, judesį, balsą išraišką, leidžiame įgimtam ląsteliniam kūno ir proto intelektui vadovauti mūsų tyrinėjimams. Atpalaiduojame ir paleidžiame įtampas, patiriame atramą bei stiprybę iš savo vidaus. Kai įprasti kūno modeliai keičiasi arba tampa lankstesni, keičiasi ir protas, leidžiantis būti atviresniems, spontaniškiems, sąmoningesniems. BMC tyrinėja kūdikių judesių vystymąsi ir jų įtaką suaugusiojo gyvenimui.

Somatinė psichologija siūlo modelius ir metodus, kurie padeda integruoti asmeninę medžiagą, kylančią iš somatinės praktikos, nagrinėjant tokias temas kaip embriologija ir dvasios įsikūnijimas, savęs jausmo ugdymas, gimimo įtaka valios ir asmenybės modelių raidai, kūno ir proto jausmo ryšys ir psichoneuroimunologija, emocinio ir neurologinio vystymosi santykis, vidinis kūno dialogas.

Veda Regina Jasukaitienė

Nauji dalyviai prie jau vykstančių grupinių užsiėmimų kviečiami jungtis po nemokamos konsultacijos.

Turite klausimų? Mielai atsakysime: +370 614 70700
info@lusiesstudija.lt

Į visus užsiėmimus BŪTINA REGISTRACIJA

9 + 5 =

Siųsdami žinutę, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.