CANTIENICA® metodas

Tai instrukcija, kaip 100 metų džiaugtis savo kūnu – sako šio metodo kūrėja BENITA CANTIENI ir apibūdina jį kaip kūno evoliuciją.

CANTIENICA® metodas yra anatomiškai pagrįstas, logiškas ir kompleksiškas. Jis tinkamas įvairaus amžiaus ir fizinio aktyvumo žmonėms. Pratimai gali būti pritaikomi prie konkretaus kliento fizinių poreikių. Efektas paprastai jaučiamas po pirmųjų užsiėmimų.

CANTIENICA® remiasi vivatomija – gyvo kūno anatomija. Savo kūno „skrodimą“(ištyrimą) atliekame savo dėmesiu. Taip laviname kūno suvokimą, atrandame savo unikalumą ir tai, kas mūsų kūnui reikalinga.

Praktikuojant šį metodą, visi raumenys susiejami su dubens dugno raumenimis ir taip optimizuojama laikysena, idealiai sustatomi griaučių kaulai. Dubens dugnas – kūno centras, pamatas, kuris sudaro atramą liemeniui ir palengvina kojų sąnariams tenkantį svorį. Dubens dugno jėgos veikiamas, stuburas ištempiamas, dubuo grąžinamas į taisyklingą padėtį. Tai leidžia krūtinės ląstai, pečiams ir galvai atsirasti anatominiu požiūriu teisingoje padėtyje – pasiekiamas ašinis išilgėjimas.

Nors pratimai išoriškai gali atrodyti panašūs į atliekamus kitose judesio praktikose (pvz. jogoje), tačiau tai apgaulingas panašumas – svarbiausia, kas vyksta atliekant pratimus – tai visas kompleksas subtilių mikrojudesių, kylančių iš kūno gilumos ir apimančių visą kūną. Kiekvienas  pratimas dirba su visu kūnu, nuo viršugalvio iki pėdų. Atliekant pratimus svarbu nepersistengti, per daug pastangų dažnai viską sugadina. Svarbu atsipalaiduoti, ieškoti lengvumo pojūčio, treniruotis ypač švelniai.

Baziniai metodo principai yra integuojami į kasdieninį gyvenimą – atliekant namų ruošos darbus, sportuojant, netgi dirbant sėdimą darbą!

CANTIENICA®   metodą nuo 1993 metų kūrė, tyrė ir toliau tobulina Benita Cantieni (Šveicarija; @benitacantieni ), pati nuo vaikystės turėjusi daug judamojo aparato problemų (sunkią skoliozę, Šauermano (Scheuermann) ligą, klubo sąnario artrozę ir kryžkaulio lūžį) ir kentusi nuolatinius didelius skausmus. Po įvairių paieškų, Benita Cantieni sudarė savo treniravimo sistemą, kuri padeda jai, 2020 m. sulaukusiai 70 metų, nejausti skausmų, išlikti gyvybingai ir švytinčiai. Ši sistema padėjo ir daugeliui kitų žmonių.

Į Cantienica grupinius užsiėmimus rekomenduojame jungtis po INDIVIDUALAUS CANTIENICA bazinio kurso.

Grupinio abonemento (10 užsiėmimų) kaina: 150Eur

Vienkartinis apsilankymas 25Eur

Grupės dydis: 4-7 asmenys.

Registracija→

Užsiėmimus vedaMilda Latkauskienė, sertifikuota Cantienica® metodo instruktorė.

NAUDA

 • atkuriama taisyklinga laikysena, eisena
 • aktyvinami gilieji raumenys (ypač dubens dugnas, diafragma)
 • pasiekiamas lengvumo pojūtis, didėja lankstumas
 • palaikomi sveiki sąnariai
 • palaikoma gera vidaus organų inervacija, kraujotaka ir limfotaka
 • gali būti pamirštami nugaros, kaklo, galvos skausmai
 • lavinamas kūno suvokimas,  kuris ypač svarbus savigydai ir savireguliacijai
 • gerinama emocinė būklė

Šis metodas gali padėti išsivaduojant iš sutrikimų, tokių, kaip (nebaigtinis sąrašas):

 • įvairių sąnarių artrozės
 • dubens pakrypimas
 • vidaus organų nusileidimas
 • inkontinencija
 • šlapimo pūslės susirgimai ir silpnumas
Skaityti daugiau apie CANTIENICA® metodą
Kas būdinga šiam metodui, kad jis toks veiksmingas ?

(pagal https://www.cantienica-method.com/method ir https://rankingmlm.com/cantienica-body-in-evolution-interview-with-benita-cantieni/)

KAULŲ IŠMINTIS (INTELLIGENCE)

Metodas prasideda nuo kaulų. Išmokstame sustatyti kaulus į idealią padėtį. Sustatydami kaulus į idealią padėtį, mikrojudesiais judiname giliuosius raumenis. Tai pakeičia senąjį laikysenos šabloną ir pastoviai saugo sąnarius, kad jų dalys nesitrintų viena į kitą. Kaip to pasekmė, fascijos ir raiščiai tampa elastingi, lankstūs ir greiti reaguoti.

STABILUMAS NUO PĖDŲ IKI GALVOS

Sustačius dubenį į optimalią padėtį ir subalansavus kojų ašis, nugara yra ištempiama savųjų (autochtoninių) raumenų pagalba, pasiekiamas ašinis išilgėjimas.

JĖGA IŠ CENTRO

Žmogaus kūną galima įsivaizduoti kaip daugiaaukštį pastatą. Jo pamatas – dubuo. Praktikuojant šį metodą, visi raumenys susiejami su dubens dugno raumenimis. Dubens dugno raumenys sudaro atramą liemeniui ir palengvina kojų sąnariams tenkantį svorį, stabilizuoja ir mobilizuoja dubenį ir svarbius sąnarius. Jie laiko organus dubenyje savo vietose – su sąlyga, jeigu diafragma atlieka savo darbą. Dubens dugno ir krūtinės diafragmos raumenys turi dirbti kartu, sujungdami viską su viskuo.  

Iš pradžių CANTIENICA® pratimai atrodo netipiniai ir neįprasti. Kodėl?

Kaip sako BENITA CANTIENI, žmonės nori greitų „pataisymų“- rezultatų. Praktikuodami šį metodą, žmonės turi būti dėmesingi, suvokiantys save.

Instrukcijos yra labai detalios ir tikslios. Pavyzdžiui, tipinės instrukcijos tebenaudojamos ir dabar; „sutrauk sėdmenis, spausk nugarą prie žemės“.  CANTIENICA®  atveju tai būtų: „ pajuskite savo sėdynkaulius, suveskite juos arčiau vienas kito. Atpalaiduokite sėdmenis, suaktyvinkite smėlio laikrodžio raumenis . Per  CANTIENICA®  pamokas pažindinatės su savo kaulais, su savo  kūnu –  namais, kuriuose  gyvenate.  Tai daugumai žmonių yra nauja. Kiekvienas žmogus yra individualus, unikalus. Kievienas pratimas turi atižvelgti į šį unikalumą. Pratimai pritaikomi, kad tiktų kiekvienam kūnui.

Jei metodas neduoda pageidaujamo poveikio, gana dažnai tai nutinka dėl to, kad pagal šį metodą besitreniruojantis žmogus daro per mažai arba per daug. Svarbu nepersistengti. Tačiau iš kitos pusės, treniruotis reikia nuosekliai, neapleidžiant, atkakliai, tam, kad duotų džiuginančius rezultatus.

Nauji dalyviai prie jau vykstančių grupinių užsiėmimų kviečiami jungtis po nemokamos konsultacijos.

Turite klausimų? Mielai atsakysime: +370 614 70700
info@lusiesstudija.lt

Į visus užsiėmimus BŪTINA REGISTRACIJA

8 + 9 =

Siųsdami žinutę, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.

Jeigu paklaustų, kuo CANTIENICA® man išskirtinė, iš asmeninės patirties pasakyčiau štai ką:

Tikslios, preciziškos,  kompleksinės komandos, kuriomis sekant, gali atlikti labai subtilius judesius,  kurių nei nesapnavai, kurie absoliučiai nauji, dažnai labai neįprasti, bet kartu gali būti labai malonūs. Ir labai efektyvūs, intensyvūs.  Niekur kitur tokių dalykų nesu sutikusi. Ir kartu labai smagu, kad galiu tai integruoti į kasdieninį judėjimą, kitas judesio praktikas.